Aktualności

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

NAJLEPSZA METODA 
USUWANIA TATUAŻU
BEZPIECZNE I SKUTECZNE
ZABIEGI LASEREM Q-SWITCH

 

Najmniejsze ryzyko powikłań 
wśród metod dostępnych na rynku.

W naszym gabinecie  używamy Lasera Nd Yag Q-switch o bardzo dobrych parametrach, jego krótki czas pulsu gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa a moc jaką dysponuje pozwala skutecznie rozbijać pigment.

Urządzenie wykorzystuje promień lasera aby dostać się do warstwy naskórka, gdzie następuje wchłaniane pigmentu. Przy użyciu wysokiego napięcia w krótkim czasie doprowadza do puchnięcia pigmentu i jego rozpadu na mikrocząstki, które są następnie absorbowane przez fagocyty i ostatecznie wydalane z organizmu. Impulsy uderzając w cząsteczki pigmentu są przez nie pochłaniane, temu zdarzeniu towarzyszy wydzielanie dużej ilości ciepła, które rozchodząc się z dużą prędkością powoduje powstanie fal dźwiękowych te zaś rozbijają pigment na mikrocząstki.
Usunięcie pigmentu zaczyna się od razu po wykonanym zabiegu, lecz trwa stopniowo zwalniając wiele miesięcy, zauważamy wtedy stopniowy zanik pigmentu. Po każdym z zabiegów uzyskujemy kolejny postęp w rozjaśnieniu a sugerowany minimalny odstęp między zabiegami to 8 tygodni.

ŁĄCZNA ILOŚĆ ZABIEGÓW:
– przygotowanie pod cover up to 1-5 zabiegów, zależnie od oczekiwań i rodzaju rozbijanego tatuażu.
– usuwanie makijażu permanentnego brwi to 2-6 zabiegów
– laserowe usuwanie tatuażu cieniowanego to 2-6 zabiegów
– usuwanie tatuażu z wyraźnymi konturami i mocnym wypełnieniem 5-10 zabiegów.
 
Rozumiemy że czas jaki trzeba poświęcić jest długi, jednak na rynku nie ma alternatywy bezpieczniejszej, mniej inwazyjnej z tak małym wpływem na wygląd skóry.
 
 
PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU:
Usuwanie tatuażu – przeciwwskazaniami do zabiegu są:
– ciąża lub karmienie
– epilepsja
– problemy z sercem
– cukrzyca
– zaburzenia krzepnięcia krwi
– opalona skóra
– zmiany skórne w obszarze tatuażu
– zażywanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, witaminy E, A, aspiryny w okresie 2 tygodni przed zabiegiem
– stosowanie antydepresantów i innych leków zawierających składniki światło uczulające
– stosowanie specyfików światło uczulających (nagietek, dziurawiec, beta karoten)
 

Najczęściej zadawane pytania:

CZY JEST TO BEZPIECZNE ?
Bezpieczeństwo zabiegów na laserach Nd Yag z technologią Q-switch zależy głównie od jakości lasera. Najlepsze urządzenia o niskim czasie pulsu gwarantują bezpieczeństwo a lista powikłań maleje wraz z czasem pulsu wyrażonym w parametrach lasera jako X ns. Dzieje się tak ponieważ, im dłużej wystawimy na ekspozycję działania promienia tkanki, tym bardziej się one nagrzeją. Jest to bezpośrednią przyczyną bólu i następujących powikłań np. w postaci oparzeń, pęcherzy.Te niestety mogą wystąpić nawet na najlepszych laserach ale w znacznie mniejszej ilości przypadków np. przy kilku tatuażach w jednym miejscu.

 

CZY  LASEROWE USUWANIE TATUAŻU BOLI ?

Tak, jednak w większości przypadków ból można porównać do robienia tatuażu, dużo także zależy od miejsca w jakim tatuaż się znajduje i gęstości pigmentu. Ważne jest by na zabieg przyjść wypoczętym w dobrej kondycji psychofizycznej.

ILE TO KOSZTUJE ?
Wyślij do nas zdjęcie wraz z podanymi wymiarami, a otrzymasz informację o kosztach. Dokładna ilość zabiegów zależy od tak wielu czynników, że dopiero w trakcie procesu usuwania jesteśmy w stanie powiedzieć coś więcej.
 
CENA ZA LASEROWE USUWANIE TATUAŻU ZALEŻY OD KILKU CZYNNIKÓW:
 • Jak długo pigment znajduje się w skórze.
 • Jaki pigment został zastosowany do wykonania tatuażu na Twoim ciele. Nowoczesne pigmenty syntetyczne o dużej cząsteczce są trudniejsze do usunięcia niż np. pigment mineralny do makijażu permanentnego. Oczywiście słabej jakości tusze używane kiedyś są także znacznie łatwiejsze do rozbicia laserem.
 • Sposób wykonania ma bardzo duże znaczenie, tatuaże konturowe lub napisy są wykonane bardzo głęboko. Wielokrotnie poprawiane linie zawierają w sobie kilka warstw pigmentu, są przez to trudniejsze do usunięcia.
 • Duże znaczenie ma miejsce w którym usuwamy tatuaż, delikatne miejsca muszą być traktowane łagodniej. Zachowując bezpieczeństwo, zwiększamy liczbę zabiegów.
CZY KAŻDY TATUAŻ MOŻNA USUNĄĆ DO KOŃCA ?

Większość przypadków kończy się pełnym zadowoleniem klienta, po niektórych wzorach pozostaje drobne przebarwienie, zazwyczaj zupełnie nie widoczne dla osób postronnych.

CZY BĘDZIE BLIZNA ?

Nie będzie, jeśli zachowasz rozsądek w postępowaniu po zabiegu. Wszystkie niezbędne wskazówki otrzymasz podczas zabiegu. Jednak jak w każdej, nawet najdrobniejszej ingerencji w ciało mogą zdarzać się wyjątki, jeśli masz skłonność do bliznowców, przyjmujesz pewne grupy leków jak np. antydepresanty czy inne mogące wpływać na ilość powikłań po zabiegu istnieje minimalne ryzyko powstania trwałej zmiany skórnej. Dzisiejsza technologia np. lasery frakcyjne doskonale radzą sobie z drobnymi zmianami skórnymi, dzięki czemu i ta ewentualność nie jest straszna.

 
CZY MOGĘ PRZYCHODZIĆ CZĘŚCIEJ NA ZABIEGI, BO CHCĘ USUNĄĆ TATUAŻ SZYBCIEJ ?

Nie polecamy, odstęp miedzy zabiegami jest tak samo ważny jak somo jego rozbijanie. Dzięki przerwie kolejne zabiegi są skuteczne, jeśli przerwa będzie skracana. ilość zabiegów wzrośnie.

 
UCZĘSZCZAM NA SIŁOWNIĘ, I PROWADZĘ AKTYWNY TRYB ŻYCIA CZY MUSZĘ GO PRZERWAĆ NA JAKIŚ CZAS ?:

Nie, musisz jedynie w kilku – kilkunastu dniach po zabiegu zrezygnować z miejsc kąpielowych publicznych, dbać o czystość tego miejsca i starać się nie uszkadzać / podrażniać tego miejsca np. za pomocą obcisłych strojów.

 
CZYM SMAROWAĆ MIEJSCE PO ZABIEGU ?

Wszystkie środki dostępne bez recepty na uszkodzenia skóry i podrażnienia będą dobre. Alantan, belantan, bpanten, panthenol, linomag…. Jeśli pojawią się drobne pęcherzyki, użyj panthenolu i nie uszkadzaj ich, w tym miejscu tworzy się zdrowy naskórek.

 

Co dzieję się z tatuażem w najbliższych dniach po zabiegu - usuwanie tatuażu.

 

Co dzieje się z tatuażem w najbliższych dniach po zabiegu.

 

Microblading - makijaż permanentny brwi

Na czym polega microblading?

Microblading nie zagęszcza brwi, nie sprawia także, że wyrastają nowe włoski. Pozwala jednak nadać brwiom naturalny wygląd, bo włoski są dorysowywane na skórze. Na trzy tygodnie przed zabiegiem brwi nie wolno farbować ani regulować. Sam zabieg poprzedzony jest ankietą, w której trzeba podać informacje o dolegliwościach i zażywanych lekach. 

Przed zabiegiem klientka wspólnie z kosmetyczką musi wybrać barwnik – by efekt był naturalny, pigment musi mieć kolor identyczny z kolorem włosów. Potem na brwi nakładana jest maść znieczulająca. Nim zacznie działać, kosmetyczka za pomocą kredki i specjalnych szablonów rysuje kontury brwi, jakie będą następnie wypełniane. Dopiero gdy zostaną zaakceptowane – albo skorygowane - przez klientkę, można przystąpić do zabiegu. Kosmetyczka za pomocą specjalnego piórka delikatnie nacina skórę na odpowiednią głębokość, tworząc na niej zarys włoska, w który następnie aplikowany jest pigment. Daje to naturalny efekt cienkich włosków. Zabieg trwa około godziny, podczas której skórę można ponownie znieczulać. Efekt nie jest widoczny od razu, lecz dopiero po tygodniu, kiedy barwnik trochę zbladnie.

Jak dbać o skórę po permanentnym makijażu brwi?

Skóra po nacięciach wymaga określonej pielęgnacji:

 • Tuż po zabiegu brwi nie wolno dotykać, trzeć ani moczyć.
 • Po trzech godzinach trzeba zacząć smarować brwi maścią regenerującą i przyspieszającą gojenie (może to być maść do smarowania świeżego tatuażu albo dowolna maść zawierająca alantoinę) – jej aplikację powtarzamy co kilka godzin, za każdym razem nakładając ją za pomocą czystego wacika kosmetycznego.
 • Przez kilka pierwszych dni do mycia twarzy nie wolno używać mydła ani kosmetyków, lepiej więc nie wykonywać makijażu (standardowy make-up można nałożyć najwcześniej po trzech dobach od zabiegu).
 • W tym czasie na brwiach pojawią się strupki – nie wolno ich zdrapywać, by nie zostały blizny.
 • Przez dwa tygodnie po zabiegu nie wolno chodzić do saunysolarium ani na basen.
 • Skóry w okolicach brwi nie wolno wysuszać ani opalać, trzeba też zrezygnować z silnych peelingów.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego brwi

Nie każdy może skorzystać z zabiegu microblading. Przeciwwskazaniem jest okres ciąży i karmienia piersią, a także uczulenie na lidokainę oraz epinefrynę. Zabiegu nie wykonuje się w okresie aktywnej choroby nowotworowej (dozwolony jest po pół roku po wyleczeniu), a także w przypadku hemofilii, padaczki, opryszczki, łuszczycy i nieustabilizowanej cukrzycy oraz zaawansowanych chorób tarczycy. Nie robi się go również wtedy, jeśli klientka przyjmuje leki rozrzedzające krew, albo sterydy, bądź w okresie ostatnich dwóch miesięcy miała silnie złuszczaną skórę lub inny zabieg z zakresu medycyny estetycznej.

 

Bon upominkowy

Bon upominkowy SOHO to prosty a zarazem wyjątkowy pomysł na elegancki i oryginalny prezent dla Bliskiej Osoby.

Bony upominkowe SOHO przygotowane są i opracowane z myślą o różnych okazjach z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i oczekiwań Osoby Obdarowanej.

Z naszą pomocą możesz stworzyć prezent, który Osobie Obdarowanej sprawi wyjątkową przyjemność.

Oferujemy dwie formy bonów upominkowych:

 • bony o określonej wartości na usługi wg własnych potrzeb klienta
 • bony na konkretną usługę lub pakiet usług

Mezoterapia Mikroigłowa

Jest to zabieg, który łączy elementy medycyny estetycznej i kosmetologii, stymuluje skórę przyspieszając transport składników aktywnych. Specjalna końcówka, na której znajdują się mikroigiełki powoduje bezbolesną perforację naskórka przez co stymuluję regenerację skóry. Podczas zabiegu nie zostają uszkodzone naczynia krwionośne i limfatyczne.

Mikroigły poprzez perforacje naskórka redukują jego barierę dyfuzji (przenikania) i pozwalają wniknąć wysoko skoncentrowanym składnikom aktywnym zawartym w ampułce w głąb epidermy.
Końcówka z mikroigłami stymuluje regeneracje skóry poprzez mechaniczne pobudzenie jej receptorów. Stymulacja mikrokrążenia przyspiesza przemieszczanie się składników aktywnych w warstwach naskórka i skóry właściwej

Zalety metody

    Wykluczenie uszkodzenia skóry przez wysoką temperaturą.
    Metoda czysto mechaniczna bez zastosowania impulsów elektrycznych.
    Krótki czas wykonania zabiegu
    Możliwość połączenia metody DermaLift z innymi zabiegami.

Efekty zabiegu

    Precyzyjna i kontrolowana perforacja naskórka.
    Bezpośrednie wprowadzenie substancji aktywnych do naskórka.
    Regeneracja komórek skóry właściwej poprzez usprawnienie przenikania składników.
    Reaktywacja wszystkich funkcji skóry poprzez stymulacje procesów naprawczych.
    Stymulacja produkcji kolagenu i elastyny.
    Poprawa konturów twarzy.
    Redukcja zmarszczek mimicznych i statycznych.
    Poprawa jędrności i elastyczności skóry.

Wskazania do zabiegu

    Słaba i wiotka tkanka łączna.
    Skóra cienka, delikatna podatna na dermatozy.
    Blizny każdej wielkości.
    Zmarszczki mimiczne i statyczne.
    Dla każdego rodzaju skóry wymagającej regeneracji.